- Komerční sdělení -spot_img

průmyslovém parku v centra města Detva, který plánuje investor zvětšit, pracuje v současnosti 155 lidí.
V průmyslovém parku v centra města Detva, který plánuje investor zvětšit, pracuje v současnosti 155 lidí. Vyplývá to z tabulky, která informuje nejen o počtu, ale také o rozdělení míst a okresů, z nichž pocházejí. TASR ji poskytl Gejza Poša z Punch Campus.

Přímo z města Detva pracuje v průmyslovém parku podle tabulky 60 lidí, dalších 25 je z okresu Detva. Zvolen zastupuje 24 lidí, Lučenec 14 a Poltár deset pracovníků. Méně než deset je z Levic (7), ze Žiar nad Hronom (6) a z Banské Bystrice (4). Po jednom pracovníkovi mají města Krupina, Brezno, Nitra, Sobrance a Velký Krtíš.

O přehled čísel, kolik lidí z okresu a také z města Detva pracuje v současnosti v průmyslovém parku, požádali posunou místopředsedové Královéhradeckého kraje (BBSK) Roman Malatinec a Ondrej Lunter na úterním (8. 12.) setkání s městskými poslanci v Detve. O čísla požádali, protože mezi obyvateli města a také městskými poslanci se šíří informace, že v nové fabrice pracují cizinci, lidé na živnost či pracovníci, jejichž do Detvy posílá agentura.

Ondrej Lunter na otázku TASR, zda bude mít do budoucna BBSK možnost rozhodnout o tom, které okresy bude investor zaměstnávat, odpověděl, že kraj přímo tuto kompetenci nemá. „Má však veřejný příslib, že s každým novým investorem, který přijde do průmyslového parku, budou jednat o tom, aby zaměstnávaly primárně obyvatel Detvy, okresu Detva a také sousedních okresů, které mají vysokou nezaměstnanost,“ poznamenal.

„Společnost Punch nezaměstnává nikoho na živnost, každý jeden náš zaměstnanec má od prvního dne nástupu do práce smlouvu na dobu neurčitou. Samozřejmě, má i zkušební dobu. Podle mých informací ani další firma v průmyslovém parku nemá lidi na živnost, „uvedl Poša pro TASR koncem listopadu.

Společnost Punch Precision Detva je blíže k tomu, aby svůj průmyslový park v centru města mohla zvětšit. Detvianska zastupitelstvo ve čtvrtek (10. 12.) na svém jednání schválilo záměr rozšíření průmyslového parku, je to však s několika podmínkami. Jednou z nich je, že musí být zajištěny prostředky na obchvat Detvy a stejně musí být i stavební povolení na jeho výstavbu. Znamená to, že občané Detvy mají jistotu, že k novým halám postaví i novou cestu. Ta by v budoucnu měla ulehčit centrum od nákladní a další dopravy, která v současnosti prochází přes město a s rozrůstáním hal bude ještě hustší.

Celkově by měl park v budoucnu poskytovat práci pro 1200 lidi, tvrdí Ondřej Lunter.

- A word from our sposor -

spot_img

V průmyslovém parku v centra Detvy pracuje v současnosti 155 lidí