- Komerční sdělení -spot_img

Firmy a živnostníci, kteří podnikají na území handlovských městských částí Morovno a Nová Lehota, zaplatí příští rok nižší daň ze staveb.
Firmy a živnostníci, kteří podnikají na území handlovských městských částí Morovno a Nová Lehota, zaplatí příští rok nižší daň ze staveb. Snížením sazby místní samospráva reaguje na požadavky podnikatelů ve snaze zmírnit nepříznivé hospodářské dopady a zajistit ekonomickou stabilitu.

Nižší sazbu daně, tedy dvě eura za čtvereční metr oproti původním třem eurům, zaplatí podnikatelské subjekty a živnostníci za průmyslové stavby, stavby, které slouží energetice, na skladování, stavebnictví a administrativu. Za stavby, které jsou určeny na ostatní podnikání, výdělečnou činnost, skladování a administrativu pro ostatní podnikání zaplatí zase 2,90 eura za čtvereční metr namísto 3,20 eura. Podle odhadu radnice nové sazby týkají dvou podnikatelů.

Nové obecně závazné nařízení o dani z nemovitosti, které na svém jednání v pondělí (14. 12.) schválili městští poslanci, počítá i s další větší změnou. „Rozšířili jsme okruh slev v části, kde uplatňujeme slevy, i pro majitele bytů, protože byty jako takové nejsou samostatně charakterizovány jako nemovitost v daňovém zákoně. Tento okruh nám tam chyběl,“ doplnil vedoucí ekonomického oddělení městského úřadu Peter Mendel.

Sníženou daňovou povinnost o 25 procent budou mít v příštím roce vlastníci bytů určených k trvalému bydlení, kteří jsou držiteli průkazu občana s těžkým zdravotním postižením, průkazu občana s těžkým zdravotním postižením s potřebou průvodce, jakož i osoby starší 65 let.

- A word from our sposor -

spot_img

Podnikatelé zaplatí nižší daň ze staveb