- Komerční sdělení -spot_img

Jako druhé největší město v České republice nabízí Brno velké množství pracovních příležitostí ve všech specifických i běžných oborech. Najdete tady opravdu velice dobré platové ohodnocení, přičemž v některých případech dokáží Brněnské společnosti nabídnout i výrazně lepší ohodnocení a podmínky nežli v Praze.

Přitom je ale zároveň Brno prostředím, ve kterém se musíte připravit na různé specifikace, pokud chcete najít kvalitní práci. A právě tyto specifikace budou cílem dnešního článku.

Nebojte se proniknout na trh po škole

Zatím co v různých oblastech jsou mezi požadavky na prvním místě dostatečné zkušenosti z oboru, tak je v tomto ohledu Brno dost rozdílné. A to dost oproti většině velkých měst. Mnohé nabídky práce Brno totiž zprostředkovává především pro absolventy, nebo se na ně dokonce dostávají zájemci už v moment, kdy jsou ještě na svých školách, především pak univerzitách.

Znalost germánských jazyků výhodou

Pochopitelně nikde nemůžete urazit svoje zaměstnavatele tím, že budete umět dobře anglicky. Stejně tak je důležité říct, že každý jazyk navíc, který ovládáte, je velkou výhodou. Díky zaměření na průmyslovou výrobu a automatizaci ale tady mezi ty nejpotřebnější jazyky patří hlavně germánské. Mnohdy tak v rámci podmínek práce Brno najdete požadavek právě směrem k této specifické skupině jazyků.

Připravte se na specifické prostředí

V rámci Brna a jeho okolí se připravte i na to, že je zde trošku specifické prostředí. Jak si většina lidí utahuje z „ostraváků a brňáků“, že jsou jiní, tak jsou opravdu trochu specifičtí. To se odráží také v rámci práce v Brně. Nejde ale o žádné negativní vlastnosti, zcela naopak jde o specifikace směrem k chování, které často bývá mnohem volnější a dá se říci, že i rodinnější, nežli byste mohli být zvyklí z odlišných pracovních prostředí.

- A word from our sposor -

spot_img

Co očekávat od pracovního trhu v Brně?