- Komerční sdělení -spot_img

Pokud jste v situaci, kdy zvažujete žádost o půjčku, jistě víte, že máte mnoho možností. Jedním z nejdůležitějších kroků, který byste měli zvážit, je, zda zvolíte online půjčku, nebo tu tradiční. Doba jde značně dopředu a s jejím vývojem se rozšířila i nabídka finančních produktů na trhu.

Mnohé nově vzniklé společnosti mají své zázemí pouze v „online světě“ a z tohoto důvodu není možné půjčku sjednat osobně na pobočce. Můžete si vše, od žádosti po uzavření smlouvy, vyřídit přes internet. Podívejme se společně na to, pro koho jsou tyto typy půjček výhodné. 

Jaké výhody nabízí online půjčka?

Jelikož nemusíte vícekrát fyzicky docházet na pobočku, ať už při žádosti, či podpisu smlouvy, je půjčka online značně rychlejší než půjčka tradiční. Její vyřízení skrz formulář je velice jednoduché, tudíž ho zvládne opravdu každý, kdo má u sebe zařízení s přístupem na internet. Rychlost a jednoduchost ocení především ti, kteří peníze potřebují mít rychle k dispozici.

Tyto typy úvěrů jsou dostupné široké veřejnosti. Instituce, které ho nabízí, většinou nemají tak přísný metr při udělování půjček jako tradiční banky. Z tohoto důvodu nemusí být zápis v registru nebo mateřská dovolená překážkou pro uzavření smlouvy.

Jelikož je online trh s nabídkou půjček opravdu široký, bankovní i nebankovní společnosti se předhánějí ve výhodnějších půjčkách. Je tak velmi pravděpodobné, že natrefíte na vskutku dobrý úvěr. Online půjčku ocení především spotřebitel, který chce mít vše rychle a bez komplikací vyřízeno.

Jak je to s výhodami tradiční půjčky?

Tradiční půjčky jsou vhodné pro konzervativnější zákazníky, kteří online půjčkám tolik nevěří. Plusová je zde i možnost osobní konzultace v kterékoliv fázi sjednávání. V některých případech lze i individuálně upravit podmínky půjčky a získat tak výhodnější úvěr. Odborník na pobočce vám může pomoci se zásadními rozhodnutími, jako je výše splátek nebo samotná výše půjčky. Případně vám poradí, který produkt pro vás bude nejideálnější.

Je online půjčka bezpečná?

I poskytovatelé online půjček musí dodržovat určité bezpečnostní standardy. Ty se týkají především bezpečnosti údajů a dat, ale zároveň i vašich financí. Na všechny subjekty, které poskytují úvěry v České republice, dohlíží Česká národní banka, což by mělo eliminovat podvodníky.

Je lepší zvolit půjčku online, nebo tradiční?

Hodnocení zde bude velice individuální. Záleží na tom kdo, kolik a kdy peníze poptává. Jestliže jste v situaci, kdy potřebujete rychlé peníze do výplaty na pokrytí nezbytných nákladů, pak si sjednejte během pár kliků půjčku online. V případě, že hledáte úvěr na několik set tisíc, je lepší se poohlédnout po tradiční půjčce, kterou můžete chodit spravovat osobně. Oba druhy půjček mají svá pro i proti a hodí se pro jiné potřeby.

- A word from our sposor -

spot_img

Co je lepší – půjčka online, nebo tradiční půjčka?