- Komerční sdělení -spot_img

Americká banka Citigroup oznámila za 4. kvartál minulého roku pokles zisku o 7%. Odůvodnila to nižšími tržbami, zvýšením výdajů a vyšší daňovou sazbou, což bylo částečně kompenzováno nižšími rezervami na selhání úvěry.

Čistý zisk Citigroup se za tři měsíce do konce prosince 2020 snížil na 4,63 miliardy USD (3,82 miliardy eur), což představuje 2,08 USD na akcii, z 5 miliard USD nebo 2,15 USD / akce rok předtím. Analytici, které oslovila společnost Refinitiv, však předpověděli bance ve 4. čtvrtletí horší výsledek, a to zisk 1,34 USD na akcii.
Tržby Citigroup přitom klesly o 10% na 16,58 miliardy USD. Důvodem byly především nižší příjmy v globálním spotřebitelském bankovnictví. Poplatky z karet v Severní Americe, které bývaly motorem růstu spotřebitelské banky, klesly ve sledovaném období o 13%. Provozní náklady naopak stouply o 2% na 10,7 miliardy USD. Analytici očekávali za 4. čtvrtletí tržby 16,71 miliardy USD.

Citigroup snížila své rezervy na úvěrové ztráty o 1,5 miliardy USD díky zlepšenému výhledu pro globální ekonomiku a začátku očkování proti onemocnění COVID-19. Ale částka, kterou má odloženou na potenciálně špatné půjčky, zůstává vysoká, na úrovni 25 miliard USD, což je zhruba dvojnásobek částky na konci roku 2019.

- A word from our sposor -

spot_img

Zisk Citigroup ve 4. čtvrtletí klesl