- Komerční sdělení -spot_img

EU v pátek požádala o zřízení panelu v rámci Světové obchodní organizace (WTO), který by usiloval o odstranění nezákonných vývozních omezení uložených Indonésií na suroviny potřebné pro výrobu nerezové oceli, zejména na niklovou a železnou rudu.
EU v pátek požádala o zřízení panelu v rámci Světové obchodní organizace (WTO), který by usiloval o odstranění nezákonných vývozních omezení uložených Indonésií na suroviny potřebné pro výrobu nerezové oceli, zejména na niklovou a železnou rudu. Uvedla Evropská komise ve zprávě pro média.

Opatření, která EU zpochybňuje, se týkají zákazu vývozu niklové rudy a domácích požadavků na zpracování niklové a železné rudy. Tato opatření nezákonně omezují přístup výrobců oceli z EU k surovinám potřebným pro výrobu nerezové oceli.

Výkonný místopředseda EK a eurokomisař pro obchod Valdis Dombrovskis v této souvislosti uvedl, že po opakovaných pokusech o vyřešení tohoto problému přímo s Indonésií je EU nucena přijmout opatření a postoupit tuto věc WTO.

„Vždy budeme jednat tak, abychom chránili práva našich hospodářských subjektů a zajistily rovné podmínky pro výrobce z EU. Žádný člen WTO nemůže omezit vývoz surovin, ukládat nezákonné omezení a zvýhodňovat tím domácích výrobců,“ uvedl Dombrovskis a dodal, že EK přijme nezbytná opatření na obnovení spravedlivých podmínek pro ocelářský průmysl EU. Upozornil také, že jde o těžké období pro ocelářské odvětví EU, které čelí celosvětové nadbytečné kapacitě, nezákonnému subvencování a jiným opatřením omezujícím obchod, jakož i hospodářské krizi způsobené onemocněním COVID-19.

Zatímco výrobní odvětví EU dosáhlo nejnižší úrovně výroby nerezavějící oceli za 10 let, Indonésie se stane druhým největším výrobcem na světě po Číně, k čemuž přispívají i nespravedlivé a nezákonné výhody.

- A word from our sposor -

spot_img

EU spor o suroviny pro nerezovou ocel s Indonésií přenese na půdu WTO