- Komerční sdělení -spot_img

Jistě každý se setkal s pojmem pojistka na blbost. To je pojistný produkt, který kryje neúmyslně způsobené škody v občanském životě. Obdobně funguje s jistými rozdíly pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou svému zaměstnavateli, protože nehody s finančními dopady se nestávají pouze v běžném životě, ale také v tom pracovním. Oproti běžné pojistce se tento produkt liší maximální pojistnou částkou a také spoluúčastí.

Typické škody v práci

Politý notebook nebo nový chytrý telefon kávou, rozbití laboratorního přístroje, pád měřící jednotky v terénu nebo nehoda přiděleného firemního vozu, to jsou typické příklady, ve kterých má zaměstnavatel právo po svém zaměstnanci požadovat náhradu škody. Podle zákoníku práce musí zaměstnavatel škodu vyčíslit a může chtít po zaměstnanci až 4,5násobku jeho hrubé měsíční mzdy před danou událostí, ke které musí dojít při výkonu zaměstnání.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Při hrubé mzdě 30 000 korun může jít o částku 135 000 korun, což může být pro mnoho rodin velký finanční výpadek. Z toho důvodu je jistější mít sjednané kvalitní pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli, které takové škody kryje a k výpadku příjmů pak nedojde. Měsíční pojištění vychází na pár stovek, oproti tisícům, které může stát oprava nabouraného referentského nebo služebního vozu. Maximální pojistná částka je 500 000 korun a pojištění se sjednává vždy se spoluúčastí, kterou si lze navolit.

Na základě náplně práce a s celosvětovou platností

U této pojistky je neméně důležitá náplň práce, proto existuje několik variant. U pojišťovny ERGO se ve variantě STANDARD druh pracovní činnosti nezkoumá a je vhodná pro administrativní nebo laboratorní pracovníky, kteří nevyjíždějí do terénu. Tarif Řidič a Řidič PLUS jsou určené pro všechny, kdo vyjíždí do terénu referentskými, potažmo přidělenými služebními vozy. Verze PLUS je pro ty, co mohou používat auto také pro soukromé jízdy. Pojištění nemá nastavenou územní platnost, proto jej využijí i obchodní zástupci cestující často do zahraničí.

- A word from our sposor -

spot_img

Neúmyslně způsobené škody v zaměstnání? Jistotu poskytuje pojištění!