- Komerční sdělení -spot_img

V našich životech se odehrává mnoho věcí, které nemáme schopnost nijak ovlivnit. Můžeme se dostat do situace, kdy potřebujeme nějaké peníze navíc a rozhodneme se půjčit si. Avšak kvůli naléhavosti situace se nerozhodneme nejlépe, a nakonec skončíme i se starostmi ohledně dluhů a problémů s exekucí. Právě pro tyto případy vznikla vloni na podzim inciativa Milostivé léto, která potrvá ještě poslední týden – do konce ledna.

Co je to Milostivé léto?

Milostivé léto je státem vyhlášená akce, která představuje příležitost zbavit se některých exekucích a jejich poplatků, sankcí a úroků. V tomto případě vám stačí zaplatit výši původního dluhu s malým poplatkem v hodnotě 908 Kč, a osvobodíte se od veškerých navýšených částek na vašem dluhu.

Jaké jsou podmínky

Tato akce vám může ušetřit mnoho peněz, avšak nelze ji využít ve všech případech. Jednou z podmínek je, že musíte dlužit státu, obci či nějaké jejich organizaci. Týká se to tedy i většinově vlastněných organizací, mezi které mohou patřit například dopravní podniky, nájmy v obecních bytech, nezaplacené pokuty, poplatky v některých nemocnicích a mnoho dalších. K Milostivému létu se připojuje i mnoho jiných společnosti, ale v těchto případě se mohou vyskytnout trochu jiné podmínky.

Další podmínkou je, že je váš dluh v exekuci. Pokud tomu tak není nebo jste v oddlužení, pak nemůžete této možnosti využít.

Posledním bodem je, že exekuci vede soukromý exekutor. Milostivé léto nelze uplatnit, pokud je exekutorem stát. To znamená například správní nebo daňové exekuce. Také se nedá využít v případech, kdy je oprávněným soukromý subjekt. Což se může týkat dluhů za nájem, účtů za telefon či bankovních i nebankovních půjček.

Jak se správně zachovat

Hlavní je informovat o tomto kroku vašeho exekutora doporučeným dopisem. Exekutorovi zašlete požadovanou částku s požadovaným poplatkem a v neposlední řadě se ujistěte, že vše proběhlo v pořádku, aby nevznikly nějaké nové problémy.

Lepší je se této situaci vyhnout

Milostivé léto je nesmírně nápomocná akce, avšak nejlepší variantou je nikdy se nedostat do situace, kdy budete podobné akce potřebovat. Pokud vám chybí peníze, ujistěte se, že si je půjčíte u důvěryhodného poskytovatele. Mnoho různých bank a společností si můžete bez problémů prověřit na internetu. Naprostou nutností je vždy licence od České národní banky.

Také přístup samotného poskytovatele půjčky by vás měl upozornit na kvalitu jejich služeb. Kromě toho, že vy sami musíte vědět, že budete schopni půjčku splácet, si každá seriózní společnost a organizace tuto informaci zjistí. Avšak nemusíte se bát, že by vás každá půjčka dostala do této situace. Pokud peníze potřebujete, pomoci vám může například nebankovní půjčka u prověřeného poskytovatele.

- A word from our sposor -

spot_img

Nepropásněte poslední dny Milostivého léta