- Komerční sdělení -spot_img

Švýcarský cementářství gigant LafargeHolcim ve čtvrtek oznámil, že koupí společnost Firestone Building Products od Bridgestone Americas za 3,4 miliardy USD (2,76 miliardy eur). Největší výrobce cementu na světě ve svém prohlášení uvedl, že firma Firestone Building Products, která se specializuje na komerční střešní krytiny v USA, dosáhla v roce 2020 tržby přibližně 1,8 miliardy USD a zisk před úroky, odpisy a amortizací ve výši 270 milionů USD .
Tento krok představuje odklon od nedávné strategie LafargeHolcim, který se zaměřoval na akvizice malých společností. Švýcarský koncern dodal, že koupi bude financovat kombinací hotovosti a dluhu.

Firestone Building Products byl součástí japonské společnosti Bridgestone Corporation. LafargeHolcim touto koupí posílí svou přítomnost USA, čímž se jeho roční obrat zvýší na 6 miliard USD.
Švýcarská společnost uvedla také, že plánuje rozšířit podnikání s plochými střešními krytinami i do Evropy a Jižní Ameriky.
„S Firestone Building Products posílíme náš největší trh v USA a zároveň pro společnost budujeme globální platformu pro růst a inovace,“ uvedl výkonný ředitel LafargeHolcim Jan Jenisch.

- A word from our sposor -

spot_img

LafargeHolcim kupuje Firestone Building Products za 3,4 miliardy USD