- Komerční sdělení -spot_img

V roce 2020 změnilo důchodovou správcovskou společnost (DSS) zhruba 53.000 střadatelů v II. pilíři. Informovala o tom specialistka komunikace Sociální pojišťovny (SP) Jana Hrabková.
Sociální pojišťovna v roce 2020 vydala střadatelům v II. pilíři přes mimořádné pandemiích a s tím souvisejícími omezeními 53.226 akceptačních listů, vyčíslila pojišťovna. „Jde dosud o největší počet akceptačních listů, který poskytla střadatelům za jeden kalendářní rok. Pro srovnání, v roce 2019 bylo vydáno 39.893 akceptačních listů,“ vyzdvihla SP.
Jak vysvětlila Sociální pojišťovna, akceptační list vydává takovému spořiteli, který má zájem přestoupit do jiné DSS. „Požádat o něj může osobně v pobočce, ale v uplynulém roce se důraz kladl na jeho požádání prostřednictvím elektronické schránky spořitele aktivované na Ústředním portálu veřejné správy – www.slovensko.sk,“ podotkla pojišťovna.

Nárůst vydaných akceptačních listů v roce 2020 naznačuje podle SP zvýšený zájem střadatelů o jejich přestup v rámci II. důchodového pilíře do jiné DSS. Sociální pojišťovna upozorňuje, že pokud střadatel do jiné DSS ještě nepřestoupil, respektive od jeho posledního přestupu uplynul více než jeden rok, vydání schvalovacího dopisu je bezplatné. „V ostatních případech za vydání schvalovacího dopisu střadatel platí 16 eur,“ poznamenala SP s tím, že akceptační list při osobním požádáni vyřizuje pobočka na počkání, v případě elektronické žádosti zašle akceptační list do elektronické schránky spořitele a střadatel ho následně předá té DSS, do které se rozhodl přestoupit.

Jak připomněla pojišťovna, v současné situaci lockdownu fungují všechny její pobočky do 24. ledna v omezeném, tzv. červeném režimu. „Výkon této agendy proto zajišťuje výhradně prostřednictvím elektronické schránky klienty zřízené na Ústředním portálu veřejné správy,“ zdůraznila SP a zároveň žádá klienty, kteří nemají aktivovanou e-schránku, aby svůj přestup přesunuly na pozdější dobu.

- A word from our sposor -

spot_img

Loni změnilo důchodovou správcovskou společnost 53.000 střadatelů v II. pilíři